
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 0.4 V to 4.25 V |
| Output Type | Adjustable |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 400 mV |
| Max Output Voltage | 4.25 V |
| Function | Step-Down |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79645
Ext.Price$1.79645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79645 | $1.79645 |
| 10 | $1.53168 | $15.31680 |
| 25 | $1.41577 | $35.39425 |
| 50 | $1.30863 | $65.43150 |
| 100 | $1.20959 | $120.95900 |
| 300 | $1.16990 | $350.97000 |
| 500 | $1.13151 | $565.75500 |
| 1000 | $1.09843 | $1098.43000 |
